Saç Botoksu

Yıpranan saçlarınızı kestirmeniz gerekiyor ama bir türlü kıyamıyor musunuz? Saç botoxu işlemi saçınıza eski canlılığını ve sağlamlığını kazandırıp kökten uca onarımını sağlayacaktır. Kimyasal işlemler, ısı veya şekillendirme yüzünden yıpranan saçlarınızı yüklediğimiz keratinle güçlendirmek için saç botoksunu mutlaka denemelisiniz. Saç botoksu günümüzde yaygın olarak yapılan saç bakımı uygulamaları arasında yer almaktadır. 

Saç botoksu ile saça aminoasit ve protein yüklemesi yapılmaktadır. Bu sayede saçlar gücünü korumaktadır. Ayrıca uygulanan saç botoksu ile saçlar daha güçlü, parlak ve yumuşak bir görünüme kavuşmaktadır. Saç botoksu yaptırmayı düşünen birçok kişi işlemin kimyasal madde içerip içermediğini merak etmektedir. Saç botoksu, kimyasal içermemektedir. Bu nedenle saçın rengine ya da şekline etki etmemektedir. Saç botoksunun amacı yıpranan saça bakım yapmaktır.

Saç Botoksu

Saça uygulanan botox ile yüze uygulanan botox birbirine benzemektedir. Kişinin saçına uygulanan saç botox saç tellerindeki boşlukları onarmaktadır. Bu sayede saçlar daha sağlıklı bir görünüme kavuşmaktadır. Kişinin saçına yüklenen proteinler ile saçın hasar gören, yıpranan bölgeleri doldurulmaktadır. Böylelikle saçlar daha canlı ve pürüzsüz görünmektedir. Ayrıca saç botoksunun sağlamış olduğu bazı avantajlarda bulunmaktadır. Saç botoksu avantajları arasında kişinin saçında meydana gelen kabarmanın sona ermesi, koparak dökülmenin azalması gibi etkilerde ortaya çıkmaktadır. Kişiye uygulanan saç botoksunun sağlamış olduğu faydaların sürekliliğini koruyabilmesi için işlemin alanında uzman kuaförler tarafından tekrarlanması gerekmektedir. Kişinin saç yapısına göre saç botoksu kalıcılığı farklılık göstermektedir. Ancak genel itibarıyla saç botoksu kalıcılığı 5 – 6 ay sürmektedir.