Saç Dermapen

Saça Dermapen, çoklu sayıda iğne içeren mikro başlıklar ile tekrarlanan derinliği ayarlanabilir mikro iğnelemeleri içerir. Saç Dökülmesi için Dermapen mikro iğnelemeler ile saçlı deride mikro travmalar yapar, kafa derisinde küçük kanama noktaları ve bir takım büyüme faktörlerinin ortama salınmasını sağlar.

Saç Dökülmesi için Dermapen amacı, büyüme faktörlerini teşvik etmek için dermal papilla veya saç köklerindeki kök hücreleri uyarmaktır. Buradaki amaç küçük ve kontrollü travmalar oluşturarak vücudun doğal savunmasının aktive etmek ve bunun sonucunda incelmiş saçları güçlendirmek ve yeni saç büyümesini teşvik etmektir.

Saça Dermapen uygulamasının tıpkı yüzde akne izleri için olduğu gibi saçta da yara iyileşmesini hızlandıran kollajen üretimini uyaran büyüme faktörlerini teşvik eden bir etkisi vardır.

Saça Dermapen tedavisi olarak da bilinen mikro iğneleme, giderek daha popüler bir işlem haline gelmektedir. Yüze Dermapen tedavisi ile yaratılan küçük ve kontrollü travmalar ile kolajen üretimini teşvik ederek iyileşme dokusunu arttırıp, kırışıklıkları veya genişlemiş gözenekleri en aza indirmeye yardımcı olmaktayız.